REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Niebezpieczna psychologia. Próba zastąpienia religii? – wykład Anny Wasiukiewicz [WIDEO]

711

Niebezpieczna psychologia. Próba zastąpienia religii? – to tytuł książki oraz wykładu jaki psycholog Anna Wasiukiewicz wygłosiła 10 stycznia w Warszawie. Spotkanie z mgr Anną Wasiukiewicz zorganizował warszawski klub Polonia Christiana.

Już na samym początku Anna Wasiukiewicz wyjaśniła na czym polegają różnego rodzaju zagrożenia związane z psychologią:
– Biorąc pod uwagę wymiar indywidualny to mamy do czynienia z całą masą szkodliwych, nieskutecznych terapii i pseudoterapii, nieraz przesiąkniętych metodami okultystycznymi, żywcem wyjętymi z szamanizmu, hinduizmu, buddyzmu i innych tradycji religijnych Wschodu. O wielu takich terapiach piszę w moich książkach zwracając uwagę na ich szkodliwość dla naszej wiary i zbawienia.

Terapie psychologiczne nie mają prawa być skuteczne, bo nie uwzględniają prawdy o człowieku. Psychologia zajmuje się tylko niewielkim fragmentem całego człowieka. Badając jego zachowania, emocje, wyobraźnię czy myślenie nie bierze pod uwagę rzeczywistości nadprzyrodzonej, a więc pomija wpływy działań szatańskich w postaci pokus, czy zniewoleń, wpływu demonów na naszą wyobraźnię na emocje.

Reklama / Advertisement

Nie uwzględnia także działania Bożej łaski w procesie dochodzenia do zdrowia i rownowagi. Ten redukcjonizm w psychologii jest dużym błędem, bo , ogranicza nasze poznanie. (…)

Tutaj można kupić książkę wydaną w ramach serii “Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta”: “Niebezpieczna psychologia. Próba zastąpienia religii?”

Cały wykład mgr Anny Wasiukiewicz “Niebezpieczna psychologia. Próba zastąpienia religii?”

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/EBeTCyN_Ri0″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement