REKLAMA/Advertisement

Nie wolno krytykować homoparad?! UMK zawiesza znanego naukowca za felieton

746

Prof. Aleksander Nalaskowski, znany pedagog, który regularnie pisze swoje felietony dla tygodnika “Sieci” został zawieszony na trzy miesiące w pracy nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nalaskowski skrytykował w swoim tekście agresywną promocję homoseksualizmu oraz tzw. Marsze Równości.

– W sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego zostanie wszczęte postępowanie przez rzecznika dyscyplinarnego, a od jutra profesor zostanie zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego – powiedział dr hab. Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

REKLAMA/Advertisement

Cała awantura dotyczy felietonu “Wędrowni gwałciciele”, gdzie naukowiec, idąc za przykładem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nazwał Marsze Równości “tęczową zarazą”, która “wypełza na ulice Polski”.

– Już dawno zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok – pisał prof. Nalaskowski. Pomimo zawieszenia, sam zainteresowany nie ma zamiaru wycofywać się ze swoich słów.

REKLAMA/Advertisement

– Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik – powiedział w wywiadzie dla portalu nowosci.com.pl. Do sprawy odniósł się również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoim wpisie na Facebooku. Kapłan pisze o “powrocie cenzury”.

REKLAMA/Advertisement

– Jak za komuny, kiedy to jakakolwiek krytyka komunistycznego “raju na ziemi” wiązała się z represjami. Czyżby po 30 lat znów miała powrócić cenzura, tym razem pod płaszczykiem poprawności politycznej” i “walki z mową nienawiści” ? Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kierowane przez wicepremiera Jarosława Gowina? Inna sprawa, że decyzja władz Uniwersytetu Toruńskiego jest haniebna. Patronat tej uczelni, Mikołaj Kopernik, który tez był ofiarą ówczesnej “poprawności politycznej”, w grobie się przewraca! Wstyd! – czytamy we wpisie dawnego kapelana krakowskiej “Solidarności”.

za: DoRzeczy.pl, facebook.com