REKLAMA

REKLAMA

Nie wolno krytykować homoparad?! UMK zawiesza znanego naukowca za felieton

506

Prof. Aleksander Nalaskowski, znany pedagog, który regularnie pisze swoje felietony dla tygodnika “Sieci” został zawieszony na trzy miesiące w pracy nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nalaskowski skrytykował w swoim tekście agresywną promocję homoseksualizmu oraz tzw. Marsze Równości.

– W sprawie prof. Aleksandra Nalaskowskiego zostanie wszczęte postępowanie przez rzecznika dyscyplinarnego, a od jutra profesor zostanie zawieszony na trzy miesiące w obowiązkach nauczyciela akademickiego – powiedział dr hab. Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK.

Cała awantura dotyczy felietonu “Wędrowni gwałciciele”, gdzie naukowiec, idąc za przykładem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nazwał Marsze Równości “tęczową zarazą”, która “wypełza na ulice Polski”.

– Już dawno zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok – pisał prof. Nalaskowski. Pomimo zawieszenia, sam zainteresowany nie ma zamiaru wycofywać się ze swoich słów.

REKLAMA

– Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik – powiedział w wywiadzie dla portalu nowosci.com.pl. Do sprawy odniósł się również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoim wpisie na Facebooku. Kapłan pisze o “powrocie cenzury”.

– Jak za komuny, kiedy to jakakolwiek krytyka komunistycznego “raju na ziemi” wiązała się z represjami. Czyżby po 30 lat znów miała powrócić cenzura, tym razem pod płaszczykiem poprawności politycznej” i “walki z mową nienawiści” ? Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, kierowane przez wicepremiera Jarosława Gowina? Inna sprawa, że decyzja władz Uniwersytetu Toruńskiego jest haniebna. Patronat tej uczelni, Mikołaj Kopernik, który tez był ofiarą ówczesnej “poprawności politycznej”, w grobie się przewraca! Wstyd! – czytamy we wpisie dawnego kapelana krakowskiej “Solidarności”.

za: DoRzeczy.pl, facebook.com

REKLAMA