Nie ustaje presja na Polskę. Żydowska organizacja popiera list senatorów i żąda wypłaty roszczeń!

– Polska powinna uwzględnić ten donośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i dla ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny – głosi oświadczenie Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) – jednej z najważniejszych organizacji tzw. Przemysłu Holocaust.

Dziennikarka Polsat News Magda Sakowska zwróciła się do WJRO o komentarz po liście przesłanym przez 88 amerykańskich senatorów, którzy żądają od sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo podjęcia działań, które zmuszą Polskę do wypłat żydowskich roszczeń.

REKLAMA/Advertisement

Przeczytaj również:
Lista 2613 nieruchomości, z których chce wysiedlić Polaków Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego

– Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za pokierowanie działaniem i uzyskanie podpisów 88 senatorów pod listem. Pokazuje on, że Kongres Stanów Zjednoczonych głęboko troszczy się o ocalonych z Holokaustu oraz pozostaje niezachwianym w kontekście dochodzenia dla nich sprawiedliwości – podaje żydowska organizacja i popiera skandaliczne zachowanie sekretarza Pompeo, który w lutym przebywając w Polsce wprost żądał zmian w naszym prawie i naciskał na wypłatę żądań żydowskich organizacji.

REKLAMA/Advertisement

– Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie sekretarza Pompeo wygłoszone w lutym w Warszawie wzywające Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którzy stracili je w czasie Holokaustu. Jego wypowiedź wyraźnie zaznaczyła, jak bardzo ta kwestia jest ważna dla USA. Polska powinna wykorzystać okazję do oddania sprawiedliwości tym, którzy tak bardzo jej nie doświadczyli – głosi oświadczenie.

za: polsatnews.pl