Nie ma Salviniego – afrykańscy imigranci szaleją. Atak na kobiety na południu Włoch [WIDEO]

Kolejna napaść imigranta bulwersuje włoskie społęczeństwo. Wysoki, dobrze zbudowany 24-letni imigrant z Togo w przejściu podziemnym w Lecce w regionie Apulia, w prowincji Lecce, w południowej części kraju, niczym nie sprowokowany zaatakował dwie kobiety.

Najpierw 18-letnia dziewczyna u podnóża schodów, popchnięta przez Murzyna, została powalona na ziemię. Następnie 56-letnia kobieta, uderzona pięścią w twarz upadła na ziemię, uderzając głową o ścianę. Z powodu obrażeń trafiła do szpitala.

REKLAMA/Advertisement

Agresywny imigrant został szybko namierzony dzięki kamerom i w pobliżu tej samej stacji kolejowej zatrzymano go. Jak zeznał, wybrał ofiary przypadkowo i nie był w stanie wyjaśnić przyczyn swojej nieuzasadnionej przemocy. Przy okazji okazało się, że we Włoszech przebywa nielegalnie. Sędzia zarządził areszt domowy a ponadto imigrant zostanie poddany…. badaniu psychiatrycznemu.

Oburzenia nie kryje m.in. Giorgia Meloni – przewodnicząca narodowo-konserwatywnej partii Bracia Włosi (Fratelli d’Italia, FdI), która w tym tygodniu organizowała w stolicy antyrządową demonstrację, wspólnie z byłym wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych Matteo Salvinim. Liga i Bracia Włosi wydają się w ostatnich dniach mocno zbliżać do siebie. Wg sondażu SWG z 4-9 września partia Salviniego ma poparcie na poziomie 33.4 proc. a ugrupowanie Meloni – 7.2 proc.

REKLAMA/Advertisement

– Słuchajcie, to może się przydarzyć każdemu! Mężczyzna pochodzący z Togo brutalnie i bez powodu atakuje dwie kobiety w przejściu podziemnym stacji Lecce. Koniec z tym, Włosi wymagają bezpieczeństwa! – skomentowała liderka narodowców.