To nie jest zaskoczenie. Francja europejskim “liderem” w liczbie profanacji i ataków na miejsca kultu

We Francji cały czas nie ustaje fala ataków i profanacji skierowana wobec katolickich kościołów i innych miejsc kultu. Tylko w ostatnich dniach w tym kraju miało miejsce kilka aktów celowego wandalizmu powodowanego nienawiścią do Kościoła Katolickiego.

Przed kilkoma dniami nieznani sprawcy próbowali podpalić kościół Notre-Dame w Autun. Wierna, która wstąpiła do świątyni zauważyła płonące ławki, a policjanci poinformowali również o tym, że ogień zajął część ołtarza. To jednoznacznie wskazuje na celowe działanie.

REKLAMA/Advertisement

Do znacznie bardziej bolesnej i obrzydliwej profanacji doszło w Chapelle Saint-Samson w Bretanii – kaplicy najczęściej fotografowanej w całej Francji. Profanatorzy podnieśli ręce na skarbonę i krzyż na ołtarzu, który wyrzucili do kosza a także na największą świętość dla katolików – Najświętszy Sakrament.

Ponadto w kościele w Porspoder zniszczono drzwi wrzucając do środka błoto i żwir. Doszło również do profanacji ołtarza i wsypania na niego wielkiej liczby niedopałków od papierosów. Francja jest europejskim “liderem” w ilości profanacji, ataków i aktów wandalizmu wobec kościołów, cmentarzy i innych miejsc kultu. Liczba tych wrogich katolikom i Kościołowi aktów wzrosła w latach 2018-2019 czterokrotnie.

REKLAMA/Advertisement

za: pch24.pl