Aktywiści LGBT, którzy wtargnęli do świdnickiego kościoła byli pijani. Trwają przesłuchania…

Jak informowaliśmy wczoraj, ks. Marcin Januszkiewicz – wikariusz w katedrze świdnickiej p. w. świętego Stanisława Biskupa i Męczennika poinformował na Twitterze, że przedstawiciele środowisk LGBT próbowali przeszkadzać i zakłócać niedzielną Mszę Świętą.

– Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię . Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty [pisownia oryginalna] – napisał kapłan.

REKLAMA/Advertisement

Póżnym popołudniem lokalny portal swidnica24.pl podał za rzeczniczką świdnickiej policji, iż “trzy osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Jedna została przebadana alkomatem (wynik ok. 2 promile alkoholu w organizmie), dwie odmówiły i została od nich pobrana krew do badań. Czwarta osoba została zwolniona do domu”.

– Cztery osoby zakłóciły mszę św. w świdnickiej katedrze. W niedzielę weszły do świątyni, wykrzykując hasła i wymachując tęczową flagą, co przerwali im po chwili zgromadzeni na nabożeństwie wierni. Jedna z osób – w stosunku do której pojawiają się wątpliwości co do jej stanu psychicznego – usłyszała już zarzut – powiedział portalowi tvp.info prokurator rejonowy Marek Rusin.

REKLAMA/Advertisement

Podstawowym hasłem wykrzykiwanym przez chuliganów było… „Bóg, Honor, Ojczyzna”!

Kolejne trzy osoby też mają mieć postawione zarzuty. Przebywają w areszcie – są to 24-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 41 i 49 lat. Grozi im do 2 lat więzienia.

za: swidnica24.pl
tvp.info