Nie będzie defilady z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. MON: “Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji”

– Wojskowa defilada 15 sierpnia odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem – poinformował MON. Defilada ma odbyć się w innym terminie.

– Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – podał resort obrony. Ministerstwo poinformowało, że decyzja zapadła po konsultacji prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, przedstawicielami służb sanitarnych, resortu zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem – czytamy.

– Pozostałe przygotowywane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się zgodnie z planem. Defilada zostanie przeprowadzona w innym terminie, który pozwoli na zachowanie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom – czytamy.

Okazuje się, że na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, jednej z największych wiktorii polskiego oręża, która zatrzymała pochód bolszewickiej, “czerwonej zarazy” na Zachód, nie będzie nie tylko pomnika, ale i defilady. Tak wyglądać będzie “świętowanie” najchwalebniejszego polskiego zwycięstwa w XX wieku…

REKLAMA/Advertisement