REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Najpierw Włosi!” – burmistrz zarządziła wyrzucenie z mieszkania migranta i wprowadzenie miejscowej rodziny [WIDEO]

2034

Susanna Ceccardi – burmistrz miasteczka Cascina w regionie Toskania, w prowincji Piza nie czeka na ukonstytuowanie się rządu, który współtworzą jej koledzy partyjni z Ligi Północnej (Lega Nord).

– W Cascina jeśli jesteś obcokrajowcem posiadającym dom za granicą, nie masz prawa mieć domu od gminy. Dlatego wczoraj uzgodniliśmy usunięcie jednego z nich z zajmowanego przez niego mieszkania – ogłosiła dzisiaj burmistrz Ceccardi. – Dzięki naszej lokalnej policji, która udzieliła nam pomocy, zmieniliśmy zamek w drzwiach. To mieszkanie zostanie teraz przydzielone potrzebującej włoskiej rodzinie, która ma do tego prawo.
– “Najpierw Włosi” – dodała cytując slogan z ostatnich wyborów parlamentarnych. – Z Ligą wszystko można.

31-letnia obecnie Ceccardi wygrała wybory w swoim mieście w czerwcu 2015 r., niespodziewanie pokonując kandydata liberalnej Partii Demokratycznej. Od tego czasu jej wypowiedzi i zarządzenia spędzają sen z powiek homoseksualistom (którym nie chce udzielać związków partnerskich), feministkom (którym odebrała fundusze i odmawia wynajmu lokali), muzułmanom, stowarzyszeniom obrony imigrantów (których jak cała jej partia chce wydalić pół miliona).

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement