Najpierw poparł eutanazję, a potem utrudnił usypianie psów. Takie są “wartości” gubernatora New Jersey.

Phil Murphy, który pełni funkcję gubernatora stanu New Jersey złożył swój podpis pod ustawą, która wprowadza większe kary za znęcanie się nad zwierzętami oraz utrudnia usypianie chorych psów. Kilka tygodni wcześniej nie miał żadnych oporów w postulowaniu prawa do eutanazji dla ludzi niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych.

– Jako długoletni właściciel psa, dobro zwierząt jest bliskie mojemu sercu (.) Jestem dumny, że mogę podpisać prawo chroniące zwierzęta przed znęcaniem i niebezpieczeństwami oraz nadające należny naszym czworonożnym kompanom szacunek – tak Murphy argumentował swoją decyzję. Nowa legislacja ułatwi interwencje ws. zagrożonych zwierząt oraz znosi możliwość uznania zwierzęcia przez sąd za “niebezpieczne dla otoczenia”, gdy w trakcie obrony swojego właściciela uszkodzi napastnika. Ponadto, trudniej będzie uzyskać pozwolenie na uśpienie psa.

– Poruszające jest słuchać jak niedomagające psy w New Jersey były poddawane eutanazji zamiast kierowane na rehabilitację. Na szczęście te dni się skończyły. Setki psich istnień zostaną ocalone i będą miały szansę na znalezienie nowych, kochających domów – stwierdził Benjie Wimberly, radny New Jersey. Ten człowiek z kolei jest autorem prawa chroniącego nienarodzone … cielęta, a popiera zabijanie ludzkich dzieci czyli aborcję.

Przed kilkoma tygodniami Phil Murphy poparł zalegalizowanie eutanazji na terenie całego stanu New Jersey. Prawo to przewiduje możliwość przepisywania przez lekarzy zastrzyków eutanazyjnych. Zgodnie z nim, lekarze zyskają większe uprawnienia w podejmowaniu decyzji o stosowaniu tego morderczego zabiegu. Eksperci biją na alarm, zaznaczając ogromne niebezpieczeństwo związane z takim prawodawstwem.

– W innych stanach, gdzie eutanazja jest legalna, stało się niemożliwe wprowadzenie odpowiednich regulacji. Pozostawiło to szeroko otwarte drzwi dla nadużyć i wymuszeń. New Jersey powinno skupić się na polepszaniu jakości publicznej służby zdrowia oraz zapewnieniu odpowiedniej opieki pod koniec życia, a nie na przekuwaniu niebezpiecznych polityk w obowiązujące prawo – zaznacza Matt Valliere z Patients Rights Action w wywiadzie udzielonym LifeSiteNews.

za: pch24.pl

REKLAMA/Advertisement