REKLAMA

Reklama

Porwanie kobiety i jej trzyletniej córeczki w Białymstoku. Policja szuka białego Hyundaia.

349

Kontynuowane są poszukiwania matki i jej 3-letniej córki Amelki, które wczoraj zostały uprowadzone w Białymstoku. Blokady dróg w woj. podlaskim niestety nie przyniosły jeszcze żadnych rezultatów. Policjanci poszukują białego Hyundaia, a za pomoc w ujęciu porywaczy wyznaczono nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

– Ze względu na dobro śledztwa, policja nie ujawnia ani miejsca lokalizacji blokad na drogach, ani żadnych innych szczegółów z tym związanych – poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

W czwartek przed południem obok jednego z bloków na białostockim osiedlu Dziesięciny dwóch nieznanych sprawców uprowadziło 25-latkę wraz z jej 3-letnią córeczką. Policja ujawniła wizerunki poszukiwanych i uruchomiona została procedura tzw. Child Alert. Sprawcy wciągnęli ofiary do samochodu, który właśnie został odnaleziony. Porwanie trzyletniej Amelki i jej matki mogło zostać zlecone przez ojca dziecka – obywatela Niemiec.

Reklama

Reklama

– Na chwilę obecną rozważane są dwie główne hipotezy: pierwsza, że osoby porwane są przetrzymywane na terenie Białegostoku lub zostały wywiezione innym samochodem – dodał rzecznik podlaskiej policji.

Sprawę badają także detektywi z „Podlaskiego Biura Wywiadu Detektywistycznego”. Ich ustalenia mówią o białym Hyundaiu na niemieckich numerach rejestracyjnych, którym poruszać mają się porywacze.

– To niewyobrażalne, ale według polskiego prawa, takie porwanie dziecka przez rodzica nie jest przestępstwem. Powodów takiej decyzji ustawodawców my do dziś nie potrafimy wyjaśnić, bo trauma dla dziecka jest nie do wyobrażenia – powiedziała Onetowi sędzia sądu rodzinnego Karolina Sosinska.

Podlaska policja wydała komunikat:

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku w Białymstoku. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.
Do uprowadzenia doszło przed blokiem mieszkalnym w Białymstoku 7 marca br., ok. godz. 10:00.

Z ustaleń wynika, że sprawcami uprowadzenia byli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy wepchnęli Amelię i jej matkę do samochodu marki Citroen, który później został porzucony.

Dziewczynka ma niebieskie oczy i jasne włosy spięte w kok. Ubrana była w różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty.

Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

za: policja.pl

REKLAMA