Naczelny Rabin Sefardyjski Izraela nazwał Afroamerykanów małpami

Izraelski portal ynetnews.com informuje, że Icchak Josef piastujący funkcję Naczelnego Rabina Sefardyjskiego Izraela podczas kazania wygłoszonego w sobotę do swoich zwolenników miał nazwać niektórych Afroamerykanów “małpami”.

– Chodzisz po ulicach Ameryki i co pięć minut widzisz Murzyna (w oryginale “kushi”, co jest równoważne z polskim słowem “Murzyn” lub angielskim “Negro” – przyp. red.). Czy błogosławimy go jako “wyjątkową istotę”? Nie mówimy o błogosławieństwo dla każdego Murzyna, a jedynie dla takiego, którego ojciec i matka są biali. Wiecie, w przypadku gdy mieli małpę za syna, mieli takiego syna … – te słowa cytowane są przez ynetnews.com i inne portale.

REKLAMA/Advertisement

– Ktoś, kto widzi dziwne stworzenia, błogosławi je – powiedział rabin. – Widzisz Murzyna, pobłogosław go jako wyjątkowe stworzenie. Którego Murzyna? Kiedy jego ojciec i matka są biali, a on rodzi się czarny.

Rabin podkreślił, że” nie każdy Murzyn musi być błogosławiony” i że odnosi się tylko do czarnego człowieka, który urodził się białym rodzicom.

REKLAMA/Advertisement

Jeden z najwyższych rangą przywódców religijnych Izraela, rabin Josef trafił już do przekazu medialnego na całym świecie w przeszłości, stwierdzając w 2016 r., że ludzie nie będący Żydami (goje – przyp.red.) „są w Izraelu tylko po to, by służyć Żydom”. Później wycofał oświadczenie, nazywając je „teoretycznym” rozważaniem.

W 2010 r. inny izraelski rabin – Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas, publicznie stwierdził, że “goje rodzą się po to, by służyć Żydom”.

– Do czego goje są tak naprawdę potrzebni? Po to by pracować, orać, zbierać plony. My będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie.

Według rabina, gdyby goje nie mogli służyć Żydom “nie mieliby po co istnieć”.

za: ynetnews.com

REKLAMA/Advertisement