REKLAMA

REKLAMA

Dwa myśliwce Eurofighter niemieckiej Luftwaffe zderzyły się w powietrzu [WIDEO]

835

W kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło dzisiaj do zderzenia dwóch myśliwców sił powietrznych Niemiec.

Nie wiadomo co było przyczyną katastrofy. Samoloty zderzyły się około godziny 14.00 czasu lokalnego. Niemiecka agencja DPA poinformowała, że jednego z pilotów znaleziono żywego wiszącego na drzewie. Trwają poszukiwania pilota drugiego samolotu. Jeden z samolotów spadł w lesie w okolicy miejscowości Jabel, a drugi nieopodal wioski Nossentiner Huette. Obie miejscowości są od siebie oddalone o około 10 kilometrów.

Luftwaffe poinformowała, że dwa samoloty, jakie zderzyły się ze sobą leciały w szyku składającym się z trzech samolotów, należących do Taktycznego Skrzydła 73 zwanego”Steinhoff”. Piloci wylecieli z lotniska Laage, leżącego niedaleko Rostocku.

REKLAMA

Większość odrzutowców typu Eurofighter Typhoon używanych przez niemieckie siły powietrzne Luftwaffe cierpi na poważne usterki i nie są one już zdolne do brania udziału w operacjach wojskowych, podał dwa miesiące temu niemiecki magazyn “Spiegel”. Ze 128 samolotów, sprawnych miało być tylko 4.

Eurofighter Typhoon to dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy zbudowany w układzie kaczki przez konsorcjum trzech europejskich producentów lotniczych – Alenia Aeronautica, BAE Systems i EADS – współpracujących w ramach holdingu Eurofighter GmbH założonego w 1983 r. Projekt budowy i wyposażenia samolotu jest zarządzany przez agencję NETMA (NATO Eurofighter and Tornado Management Agency).

REKLAMA