Muzułmanin ściął głowę Francuzowi na przedmieściach Paryża

Mężczyzna został zamordowany dzisiaj po południu w islamistycznym ataku terrorystycznym na przedmieściach Paryża. Podano, że ofiara – nauczyciel historii, który omawiał ze swoimi uczniami obrazy i karykatury muzułmanskiego proroka Mahometa – został ścięty przez 18-letniego Czeczena, krzyczącego “Allahu akbar!”.

Napastnik  został zastrzelony około 600 metrów od miejsca zdarzenia na ulicy w Conflans Sainte-Honorine, na północny zachód od stolicy Francji, około godziny 17:00 czasu lokalnego.

Odwiedzając miejsce zdarzenia, Emmanuel Macron nazwał zamach “tchórzliwym atakiem”, mówiąc, że mężczyzna był “ofiarą islamistycznego ataku terrorystycznego” i został zabity, ponieważ “uczył wolności słowa, wiary i sceptycyzmu”. Obiecał, że Francja będzie “chronić i bronić” swoich nauczycieli.

Tymczasem londyński think tank Euro Intelligence przekonuje, że Macron może przegrać wybory w 2022 roku. Chociaż szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen wyprzedza szefa państwa o kilka punktów procentowych, najprawdopodobniej nie dałaby mu rady w drugiej turze. Dyrektor Wolfgang Munch twierdzi, że wygrać może za to jej siostrzenica Marion Marechal. Była posłanka Frontu Narodowego, wybrana w okręgu Vaucluse w czerwcu 2012 r., 9 maja 2017 ogłosiła, że wycofuje się z życia politycznego, nie będzie ubiegać się o mandat poselski w wyborach i zamierza poświęcić się swojej córeczce oraz pracy w sektorze prywatnym.

W czerwcu 2018 r. została dyrektorem założonej przez siebie szkoły wyższej pod nazwą Instytut nauk ekonomicznych, społecznych i politycznych – ISSEP (Institut de sciences économiques et sociales, économiques et politiques) w Lyonie, która ma ambicje kształcić nowe elity ekonomiczne i polityczne. Szef Euro Intelligence zakłada, że Marechal ogłosi swój powrót przed wyborami.

REKLAMA/Advertisement