Muzeum Bitwy Warszawskiej za 2 lata. Szef MON zapowiedział powstanie nowej placówki.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że za 2 lata, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej i zatrzymania pochodu bolszewików na Polskę i Zachód Europy, w podwarszawskim Ossowie zostanie oddane do użytku Muzeum Bitwy Warszawskiej.

– Przygotowaliśmy harmonogram działań, które doprowadzą do tego, że za dwa lata, w 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, będziemy mogli oddać do użytku muzeumpowiedział Błaszczak, który złożył dzisiaj kwiaty pod krzyżem upamiętniającym księdza Ignacego Skorupkę, który prowadził do boju polskich żołnierzy.

Minister zaznaczył, że Polacy od lat czekają na placówkę, która upamiętni jedną z najważniejszych bitew w historii świata i jeden z największych triumfów polskiego oręż

REKLAMA/Advertisement

Najlepszym miejscem, w którym takie muzeum powstanie jest Ossów, dlatego że to na tych polach, Wojsko Polskie zatrzymało, pobiło i przepędziło bolszewików w 1920 rokuzaznaczył.

Szef MON oddał hołd poległym w walce z bolszewikami przy Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej i tablicy Pamięci Polskich Bohaterów. Dzisiejsze uroczystości są elementami Święta Wojska Polskiego, które obchodzone jest 15. sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej i rocznicę zwycięstwa nad armią bolszewicką.

REKLAMA/Advertisement

W poniedziałek resort obrony poinformował, że teren pod przyszłe muzeum zakłada “połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum”. Ministerstwo przypomniało, że w czerwcu powołany został zespół programowo-naukowy, który ma opracować założenia i koncepcje wystawy.

za: niezalezna.pl