Muzeum Bitwy Warszawskiej za 2 lata. Szef MON zapowiedział powstanie nowej placówki.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że za 2 lata, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej i zatrzymania pochodu bolszewików na Polskę i Zachód Europy, w podwarszawskim Ossowie zostanie oddane do użytku Muzeum Bitwy Warszawskiej.

– Przygotowaliśmy harmonogram działań, które doprowadzą do tego, że za dwa lata, w 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, będziemy mogli oddać do użytku muzeumpowiedział Błaszczak, który złożył dzisiaj kwiaty pod krzyżem upamiętniającym księdza Ignacego Skorupkę, który prowadził do boju polskich żołnierzy.

REKLAMA/Advertisement

Minister zaznaczył, że Polacy od lat czekają na placówkę, która upamiętni jedną z najważniejszych bitew w historii świata i jeden z największych triumfów polskiego oręż

Najlepszym miejscem, w którym takie muzeum powstanie jest Ossów, dlatego że to na tych polach, Wojsko Polskie zatrzymało, pobiło i przepędziło bolszewików w 1920 rokuzaznaczył.

REKLAMA/Advertisement

Szef MON oddał hołd poległym w walce z bolszewikami przy Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej i tablicy Pamięci Polskich Bohaterów. Dzisiejsze uroczystości są elementami Święta Wojska Polskiego, które obchodzone jest 15. sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej i rocznicę zwycięstwa nad armią bolszewicką.

W poniedziałek resort obrony poinformował, że teren pod przyszłe muzeum zakłada “połączenie przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem przyszłego muzeum”. Ministerstwo przypomniało, że w czerwcu powołany został zespół programowo-naukowy, który ma opracować założenia i koncepcje wystawy.

REKLAMA/Advertisement

za: niezalezna.pl