Mularczyk: Żydom chodzi o pieniądze; Polska nie będzie płacić żadnych odszkodowań.

Poseł PiS i członek parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych Arkadiusz Mularczyk zapowiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl, że jego raport jest gotowy i decyzja o jego upublicznieniu zależy od woli politycznej. Dodał on, że rząd nie zamierza płacić roszczeń żydowskich i chce wystawić rachunek Niemcom. Jego zdaniem, stronie żydowskiej zależy na wyciągnięciu pieniędzy od Polski.

– Rząd podejmie decyzję po analizie całości zagadnienia. Nie możemy odrywać słów, które padają w Izraelu oraz są wypowiadane przez polityków amerykańskich od problematyki II wojny światowej. Niestety, II wojna światowa nie została w żaden sposób rozliczona. Mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną, będąc ofiarą II wojny światowej nie dostaliśmy reparacji wojennych ani indywidualnych odszkodowań. Świat kompletnie nie rozumie tego co się w Polsce wydarzyło w czasie wojny. Jeżeli pyta pan o zwrot mienia żydowskiego to dla mnie sprawa jest jednoznaczna i zamknięta.(…)Polska nie będzie nikomu płacić żadnych odszkodowań. Te kwestie były uregulowane w latach 60. Natomiast drugą sprawą jest przedstawienie naszych roszczeń Niemcom – mówi.

REKLAMA/Advertisement

Poseł Mularczyk dodaje, że nie ma wątpliwości, że ostatnie występy polityków izraelskich na czele z premierem Netanjahu są częścią kampanii, która ma na celu zmuszenie Polski do wypłaty roszczeń.

Wiemy z kim gramy. Wiemy, o co chodzi.(…) O pieniądze. Żydzi otrzymali od Niemców ponad 35 miliardów dolarów w wyniku prowadzenia różnych akcji odszkodowawczych. Polacy otrzymali niecałe dwa miliardy euro. Są to kwoty nieporównywalne. To wszystko pokazuje, że chodzi o pieniądze. Żydzi otrzymali bardzo dużo pieniędzy od Niemiec i nadal je dostają. Uznali, że teraz czas na nas. Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze. Ale nasza sytuacja jest kompletnie inna. Polska nie da sobie nic narzucić, ani nie pozwoli nic od siebie wyciągnąć. Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy. Żydzi będą musieli to zrozumieć – kończy polityk.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl