Mówiła prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. Teraz grozi jej więzienie. Roty organizują zbiórkę

Mówiła prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. Teraz grozi jej więzienie. Roty organizują zbiórkę – trwa zrzutka na pomoc prawną dla prezes Fundacji “Wołyń Pamiętamy”, Katarzyny Sokołowskiej.

Katarzyna Sokołowska – odważna kobieta, która postanowiła kilka lat temu zaangażować się w kwestię upamiętniania pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków przez ukraińskich szowinistów. Poświęca większość wolnego czasu jak i znaczne środki finansowe na realizację tego zamierzenia. Organizuje kampanie społeczne, wykłady, konferencje, pikiety, a na przyszły rok planuje zorganizować duży koncert patriotyczny.

Takie zaangażowanie powinno być wspierane przez państwo polskie, tymczasem Sokołowska ma problemy z policją i prokuraturą, a wszystko przez nacisk strony ukraińskiej.

WSPOMÓŻ ZBIÓRKĘ -> KLIK

Na wskutek donosu Piotra Tymy (szef Związku Ukraińców w Polsce) został przeszukany dom Katarzyny Sokołowskiej, a jej samej zostały postawione zarzuty o tzw. “mowę nienawiści”.

– Jako Stowarzyszenie Roty Niepodległości postanowiliśmy wziąć w obronę Panią Katarzynę Sokołowską i prosimy o pomoc finansową w celu opłacenia kosztów prawnych – głoszą działacze.

Foto: kadr z filmu “Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego

REKLAMA/Advertisement

za: medianarodowe.com