“Mówię o Katzu, tym głupim idiocie” – b. więzień Auschwitz-Birkenau ostro o szefie MSZ Izraela.

Były więzień niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau Edward Mosberg w ostrych słowach wyraził się o p. o. ministra spraw zagranicznych Izraela, który w obrzydliwy sposób obrażał Polaków. Israel Katz, bo o nim mowa, przed kilkoma tygodniami stwierdził, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Edwarg Mosberg nazwał Katza “głupim idiotą” w rozmowie z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Izraelu Davidem Friedmanem przez wczorajszym Marszem Żywych. “Niestety, nie ma lekarstwa na głupotę” – dodał b. więzień cytowany przez “Times of Israel”.

REKLAMA/Advertisement

– Mówię o Katzu, tym głupim idiocie, skoro mógł to powiedzieć, pokazuje to jego głupotę – tak brzmią słowa Edwarda Mosberga o Israelu Katzu.

– Powiedziałem polskiemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, żeby nie przybywał do Izraela, dopóki (Katz) nie przeprosi albo nie zostanie wyrzucony z rządu – dodał. Przedwczoraj Mosberg został odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP “za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-żydowskiego dialogu i upowszechnianie wiedzy o roli Polaków w ratowaniu Żydów”.

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem Mosberga Izrael “nie ma lepszego przyjaciela niż Polska”, a winę za Holokaust ponoszą wyłącznie Niemcy. Izraelskie medium przypomina, że szef tamtejszego MSZ nigdy nie przeprosił za antypolskie kłamstwa, a jedynie uznał, że “nie wszyscy Polacy są antysemitami”.

za:  timesofisrael.com

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podało szczegóły nt. Marszu #STOP447 – udostępnij dalej! [WIDEO]