“Tylko nie mów nikomu” – Sekielski zapowiedział kolejną część serii. Ma być o Janie Pawle II

Tomasz Sekielski – dziennikarz, który związany był z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu; scenarzysta i reżyser filmu dokumentalnego “Tylko nie mów nikomu” opowiadającego o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez księży katolickich w Polsce, zapowiedział dzisiaj iż w trzeciej części swojej serii weźmie na cel polskiego papieża i jego otoczenie.

– Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi. O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku – ogłosił dzisiaj na Facebooku.

Ks. Bańka FSSPX: O pedofilii w kościele [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

– Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu – dodał i zaapelował o kolejne datki na pokrycie kosztów produkcji.

Cameron: Homoseksualizm a pedofilia [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

REKLAMA/Advertisement