Mosbacher otwartym tekstem. Mamy płacić Żydom: “Restytucja mienia nie została finalnie rozwiązana”

– Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie. Nie uważamy, że ten problem został finalnie rozwiązany. Nadal mamy do zrobienia wiele w tej sprawie, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest – powiedziała Georgette Mosbacher, amerykańska ambasador USA w Polsce, w programie „Racja Stanu Extra” Wirtualnej Polski.

To komentarz do wypowiedzi sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który w poprzedni wtorek, podczas konferencji bliskowschodniej rozmawiał z ministrem spraw zagranicznym Jackiem Czaputowiczem.

REKLAMA/Advertisement

– Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu – mówił Amerykanin.

Fedorowicz: Kaskader Morawiecki antyżydowskiej trampoliny próbuje

REKLAMA/Advertisement

W zamian za wypłacenie wielu milionów złotych, na osłodę mamy… nadzieje ambasador na zniesienie wiz do jej kraju.

REKLAMA/Advertisement

– Podtrzymuję moją deklarację. To naprawdę jeden z moich głównych celów. Decyzja ustawowa należy ostatecznie do Kongresu USA. (…) Uważamy, że jesteśmy wstanie osiągnąć cel w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy – powiedziala Mosbacher.

za: wp.pl

 

Petycja “NIE dla żydowskich roszczeń!” – podpisz i przekaż dalej!