Mosbacher o ustawie 447 i żydowskich roszczeniach: “Nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać”

– Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447 – stwierdziła w rozmowie z Magdaleną Skajewską w Polskim Radiu 24 ambasador USA Georgette Mosbacher.

Przedstawicielka Waszyngtonu była pytana o ustawę 447 i o to, czy amerykańska dyplomacja podjęła już działania w tej sprawie.

REKLAMA/Advertisement

– Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić, nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu. To jednorazowy raport na temat poszczególnych krajów i działań przez nie podjętych – mówiła Mosbacher i dodała, że działania Departamentu Stanu w tej sprawie to “gromadzenie informacji”.

Zapytana o ewentualne kroki po raporcie przygotowanym w ramach ustawy 447, amerykańska dyplomatka odparła:

REKLAMA/Advertisement

– Niekoniecznie. Raport ma służyć poinformowaniu co kraje zrobił ws. restytucji mienia, nie mówi o tym co powinny zrobić, albo czego nie zrobiły, nie mówi też o pieniądzach. To jednorazowy raport, który nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami – przekonywała.

Georgette Mosbacher powiedziała też, że zgodnie z zapisami ustawy JUST 447 raport ma pojawić się jesienią. Ten akt prawny przyznaje amerykańskiej dyplomacji prawo do wspomagania żydowskich organizacji oraz udzielania im pomocy ws. odzyskiwania mienia bezspadkowego, które w każdym cywilizowanym kraju po śmierci właścicieli przechodzi na własność gminy bądź państwa.

REKLAMA/Advertisement

– Pani Ambasador “czaruje”: Nie martwcie się Polacy, będzie dobrze. To co mówiłam parę dni temu? To co mówił Mike Pompeo? Oj, kto by się takimi głupstwami przejmował! Oj strzyżenie nam szykują, oj szykują! – skomentował tę wypowiedź Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz współorganizator marszu przeciw ustawie 447, mającego odbyć się 11 maja w stolicy.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podało szczegóły nt. Marszu #STOP447 – udostępnij dalej! [WIDEO]