Morawiecki: Za prezydentury Andrzeja Dudy podatki są najniższe w historii III RP

– To pan prezydent od samego początku tak zdefiniował swoją prezydenturę, że gospodarka i społeczeństwo to właściwie jedno i to samo. Nie ma szczęśliwego społeczeństwa bez silnej gospodarki – stwierdził wczoraj premier Mateusz Morawiecki na konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

– Andrzej Duda spowodował, że dzisiaj życie polskich rodzin jest naprawdę znacznie godniejsze. On doskonale wie, że przed nami jeszcze długa droga, że mamy ambitne cele, że jeszcze dużo nam przyjdzie przezwyciężyć przeszkód i pójść pod górę, ale on ma do tego siłę woli, odwagę, determinację i razem z nim przebudujemy Polskę w szczęśliwy, dumny kraj – przekonywał.

Dodał, że  za prezydentury Andrzeja Dudy podatki są najniższe w historii III RP. Powołał się na Dzień Wolności Podatkowej – dzień, w którym (średnio) łączny dochód od początku roku zrównuje się z (przewidywanymi) zobowiązaniami podatkowymi na ten rok, a więc symbolicznie obywatele przestają płacić państwu, a zaczynają zarabiać na siebie. W Polsce Dzień Wolności Podatkowej wyliczany jest przez Centrum im. Adama Smitha począwszy od roku 1994. W zeszłym roku wyliczono, że jest to to 8 czerwca.

– Pan prezydent ma urodziny 16 maja. Panie prezydencie – nie obiecuję, że uda się do tej daty jeszcze skrócić ten okres, ale będziemy się starali – obiecał Morawiecki.

Jeżeli rząd PiS będzie kolejne nakładane przez siebie podatki nazywał “pewnego rodzaju opłatami” a nie podatkami, to możliwe że Polska będzie krajem, w którym nie ma żadnych podatków.

REKLAMA/Advertisement