Morawiecki: Wcale nie płacimy wysokich podatków!

Premier Mateusz Morawiecki został tegorocznym laureatem nagrody Super Wektora. Wektory i Super Wektory to nagrody przyznawane przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej (wcześniej Konfederację Pracodawców Polskich) od roku 2002. Przyznawane są wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Statuetki wręczane są podczas Balu Pracodawców.

– Super Wektory to nagrody wyjątkowe z wyjątkowych. Przyznawane są za osiągnięcia wybitne, których konsekwencje wykraczają daleko w przyszłość. Super Wektorem honorowani są ludzie, którzy swoją ciężką pracą, twórczym myśleniem i aktywną działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra, potrafią wznieść się ponad podziały, są otwarci na argumenty innych oraz utożsamiają się z celami całego społeczeństwa – informuje strona organizacji.

REKLAMA/Advertisement

W uzasadnieniu określono, że premier Morawiecki “najpierw nakreślił odpowiednią strategię – Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a następnie przekonał do jej realizacji siły polityczne” oraz “oddał w niej należne miejsce przedsiębiorcom, bez których rozwój Polski nie jest możliwy”.

Podczas uroczystej gali przedsiębiorcom mogły jednak zrzednąć miny, gdy usłyszeli od laureata następujące słowa:

REKLAMA/Advertisement

– Czasem oczekiwania przedsiębiorców rozmijają się z oczekiwaniami administracji. Przedsiębiorcom wydaje się, że płacą za wysokie podatki, a tak nie jest. Jesteśmy na szóstym miejscu od końca w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wysokość podatków.

za: money.pl

REKLAMA/Advertisement