Morawiecki w kinie bez maseczki. Szef KPRM: “To był pokaz prywatny”

Z zesły piątek na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera ukazały się fotografie z premiery filmu “Okruchy Wolności”. Widać na nich m.in. premiera Mateusza Morawieckiego oraz Michała Dworczyka – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obaj politycy nie mieli na sobie maseczek, chociaż noszą je inni widzowie.

– Całe społeczeństwo musi rozumieć, jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych miejsc, głównych rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno – mówił tego samego dnia rano premier w wywiadzie dla Radia Wrocław.

Dzisiaj minister Dworczyk wystąpił w programie “Gość Radia Zet”, gdzie zapytano go czy premier miał prawo nie zakrywać twarzy.

– To zależy od charakteru zdarzenia. Jeżeli chodzi o pokaz prywatny, to jest to nieco inna sytuacja niż normalne seanse, realizowane w normalnym trybie – odpowiedział Michał Dworczyk. – Gdybyśmy wybrali się do kina i zdjęli maseczki to powinniśmy zapłacić mandaty. A to był pokaz prywatny. Jak pani wynajmie sobie ze znajomymi salę kinową, to też nie będzie pani musiała zakładać maseczki.

Foto: CAdam Guz/KPRM

REKLAMA/Advertisement