Morawiecki oskarża Konfederację: “To potwierdza ich związki w dużym stopniu właśnie z Rosją” [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w “Gościu Wiadomości” TVP o powód ostatnich ataków rosyjskich na nasz kraj.

– Dlatego, żeby w jasnym świetle przedstawić swoje działania sprzed wybuchu II wojny światowej, a jednocześnie skłócić partnerów w Europie. Dlatego jestem wdzięczny Komisji Europejskiej, pani komisarz Jourovej, która w jednoznaczny sposób określiła kto ponosi winę za wybuch II wojny światowej. Myślę, że Rosja i wielu naszych partnerów, obserwując w jaki sposób poprawiamy zaniedbania w polityce historycznej naszych poprzedników, są w ogromnym zaskoczeniu, że w tak krótkim okresie udało nam się zmienić postrzeganie Polski.  Polska ma bohaterskie karty historii, powinniśmy być z nich dumni, nie damy panu Putinowi fałszować historii – stwierdził szef rządu.

– Mówią o tym politycy Lewicy, czyli partii, która wywodzi się z PZPR, z partii komunistycznej, odpowiedzialnej w latach 40. i 50. za zbrodnie sądowe, nigdy nie rozliczone przez system sprawiedliwości w Polsce czy III RP. To, że oni tak mówią, to nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie. Proszę zwrócić uwagę, jak w ostatnich tygodniach zamilkli albo dziwnie komentują to, co się dzieje, politycy Konfederacji. To potwierdza ich związki w dużym stopniu właśnie z Rosją. To jest ta prawda, która została w dużym stopniu obnażona – dodał.  – Patrioci zawsze bronią dobrego imienia swojego kraju.

– Premier skłamał na temat Konfederacji. Skoro angażują tak wysokie czynniki, by podmyć zaufanie do nas, to znaczy, że z badań opinii publicznej wyłaniania się trend umacniania się naszego poparcia wśród Polaków – napisał potem w odpowiedzi na Twitterze Krzysztof Bosak, prezydencki kandydat tego ugrupowania.

REKLAMA/Advertisement