REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“W moim gospodarstwie będą wybijane zdrowe świnie” – dramatyczne nagranie hodowcy zamieszczone na Facebooku

1831

Dramatyczny film hodowcy prowadzącego hodowlę zarodową świń. Jak wynika z nagrania wszystkie świnie w gospodarstwie prowadzonym od 50 lat mają zostać wybite. Pomimo tego, że według badań są zdrowe. Hodowca nie kryje emocji. W trakcie nagrania łamie mu się kilka razy głos.

– Dzisiaj jest poniedziałek i w moim gospodarstwie będą wybijane zdrowe świnie potwierdzone wynikiem z narządów i ze krwi – mówi na początku minutowego nagrania załamany hodowca. Nagranie to “transmisja na żywo” zamieszona na Facebooku przed godziną 9.00 rano.

– Prowadzę gospodarstwo przejęte od ojca, a ojciec od dziadka. 50 lat jesteśmy w programie POLSUS. Prowadzimy hodowlę zarodową. (…) Nie daje nam się sprawdzić czy faktycznie ten wirus u mnie jest. Ja chciałbym poczekać i zobaczyć czy jest zawleczony do mojej chlewni – mówi pan Karol.

Reklama / Advertisement

– A druga sprawa, podczas wyceniania szkody nie jest brana w ogóle pod uwagę genetyka, którą wypracowaliśmy przez te 50 lat. Nie będę się opierał jeśli zapadnie taka decyzja to się na nią zgodzę – mówi na nagraniu łamiącym głosem pan Karol.

– Ale ja się pytam ministerstwa i wojewódzkiego lekarza czy jednym podpisem można skreślić 50 lat pracy.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement