Młodzieżówka .Nowoczesnej na Boże Narodzenie: Cuda Jezusa doprowadziłyby do załamania cen na rynku żywności

Forum Młodych Nowoczesnych (FMN, Młodzi Nowocześni, zapis stylizowany: Forum Młodych .Nowoczesnych) czyli organizacja młodzieżowa partii .Nowoczesna postanowiła dzisiaj na swoim facebookowym profilu “idealny kompas polityczny”, z którego wynika że Zbawiciel nie przepadał za kapitalizmem.

REKLAMA/Advertisement

🙆🏼‍♂️Różni ludzie prezentują różne postawy wobec Świąt. 🌟🤷🏼‍♀️Jedni obchodzą je hucznie, inni nie obchodzą ich wcale….

Gepostet von Młodzi .Nowocześni am Dienstag, 24. Dezember 2019

Kapitalizm rozwinął się co prawda w Europie Zachodniej, począwszy od XVI wieku. Kiedy dotarł do Ziemi Świętej, to kolejna sprawa.

REKLAMA/Advertisement

Admin profilu wdał się potem w dyskusję w komentarzach, gdy ktoś poddał w wątpliwość tę niechęć Chrystusa do systemu kapitalistycznego.

– Jakby nie patrzeć, te działania Jezusa doprowadziłyby na dłuższą metę do załamania cen na rynku żywności – orzekł Młody Nowoczesny, odnosząc się niewątpliwie do cudów rozmnożenia chleba i ryb.

REKLAMA/Advertisement

Pierwsze rozmnożenie podczas Jego publicznej działalności w Galilei w okolicach Kafarnaum, w czasie którego nakarmiono 5000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci, zostało jako jedyny z cudów, oprócz zmartwychwstania, opisane we wszystkich czterech Ewangeliach kanonicznych. Cud ten jest też w literaturze egzegetycznej nazywany „cudem pięciu chlebów i dwóch ryb”. Drugie rozmnożenie, podczas którego nakarmiono 4000 osób, zostało przedstawione w Ewangelii Marka oraz Ewangelii Mateusza. Brak jest opisów tego wydarzenia u Łukasza i Jana. Cud ten jest też określany „cudem siedmiu chlebów i ryb”.

W każym razie nie wszystkim ta teoria przypadła do gustu.

– Skąd informacja, że Jezus nie lubi kapitalizmu? A przypowieść o talentach to co? – zapytał jeden z internautów.

– Bardzo zła grafika. Pan Jezus nie jest socjalistą ani kapitalistą bo Jego Królestwo jest nie z tego świata. radziłbym usunąć i dać na Jego miejsce kogoś innego – dodał kolejny.