Młodzieżówka .Nowoczesnej na Boże Narodzenie: Cuda Jezusa doprowadziłyby do załamania cen na rynku żywności

Forum Młodych Nowoczesnych (FMN, Młodzi Nowocześni, zapis stylizowany: Forum Młodych .Nowoczesnych) czyli organizacja młodzieżowa partii .Nowoczesna postanowiła dzisiaj na swoim facebookowym profilu “idealny kompas polityczny”, z którego wynika że Zbawiciel nie przepadał za kapitalizmem.

???????Różni ludzie prezentują różne postawy wobec Świąt. ?????????Jedni obchodzą je hucznie, inni nie obchodzą ich wcale….

Gepostet von Młodzi .Nowocześni am Dienstag, 24. Dezember 2019

Kapitalizm rozwinął się co prawda w Europie Zachodniej, począwszy od XVI wieku. Kiedy dotarł do Ziemi Świętej, to kolejna sprawa.

Admin profilu wdał się potem w dyskusję w komentarzach, gdy ktoś poddał w wątpliwość tę niechęć Chrystusa do systemu kapitalistycznego.

– Jakby nie patrzeć, te działania Jezusa doprowadziłyby na dłuższą metę do załamania cen na rynku żywności – orzekł Młody Nowoczesny, odnosząc się niewątpliwie do cudów rozmnożenia chleba i ryb.

REKLAMA/Advertisement

Pierwsze rozmnożenie podczas Jego publicznej działalności w Galilei w okolicach Kafarnaum, w czasie którego nakarmiono 5000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci, zostało jako jedyny z cudów, oprócz zmartwychwstania, opisane we wszystkich czterech Ewangeliach kanonicznych. Cud ten jest też w literaturze egzegetycznej nazywany “cudem pięciu chlebów i dwóch ryb”. Drugie rozmnożenie, podczas którego nakarmiono 4000 osób, zostało przedstawione w Ewangelii Marka oraz Ewangelii Mateusza. Brak jest opisów tego wydarzenia u Łukasza i Jana. Cud ten jest też określany “cudem siedmiu chlebów i ryb”.

W każym razie nie wszystkim ta teoria przypadła do gustu.

– Skąd informacja, że Jezus nie lubi kapitalizmu? A przypowieść o talentach to co? – zapytał jeden z internautów.

– Bardzo zła grafika. Pan Jezus nie jest socjalistą ani kapitalistą bo Jego Królestwo jest nie z tego świata. radziłbym usunąć i dać na Jego miejsce kogoś innego – dodał kolejny.