REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Młodzież Nordycka przeciw banksterom [WIDEO]

601

W listopadzie ub.r. Societe Generale, jeden z największych banków we Francji, poprosił – po 30 latach świadczenia usług – Front Narodowy kierowany przez Marine Le Pen, o zamknięcie wszystkich rachunków bieżących i oszczędnościowych FN.

– Wygląda na to, że bank nie chce mieć z nami nic więcej współnego – powiedział rzecznik FN i burmistrz Fréjus, David Rachline w wywiadzie udzielonym Radio Sud. – To prawdziwy skandal. Będziemy się opierać i walczyć, aby przezwyciężyć te prześladowania. Nasze relacje z bankami to jeden z największych skandali naszych czasów. Już w czasie wyborów szukaliśmy kredytów i wszystkie francuskie banki odmówiły udzielenia nam ich.

Marine Le Pen i inni przywódcy FN zorganizowali potem konferencję prasową, na której potępili “prześladowania partii przez finansową oligarchię”.

Reklama / Advertisement

To nie pierwszy raz, gdy Front Narodowy miał problemy z bankami. W grudniu 2016 r. liderzy partii skarżyli się, że walczą o pozyskanie funduszy, ponieważ żaden z głównych francuskich banków nie zgodził się udzielić im pożyczki. Sekretarz partii Nicolas Bay powiedział wówczas, że “to prawdziwy skandal, gdy francuskie banki nie grają w demokrację”.

Jesienią również kilka banków w Szwecji zamknęło rachunki stowarzyszeń politycznych w Szwecji, takich jak Młodzież Nordycka (Nordisk Ungdom, NU) znana z obecności na Marszu Niepodległości czy Nordycki Ruch Oporu.

Korzystając z pięknej pogody, w niedzielne popołudnie NU protestowała w centrum Sztokholmu przeciwko usiłowaniom banksterskiej oligarchii utrudnienia działalności opozycji narodowej. Zwrócono uwagę na to, że odmówienie prawa do posiadania kont bankowych w tworzącym się społeczeństwie bezgotówkowym będzie miało poważne konsekwencje. Nordisk Ungdom mocno potępia sposób, w jaki banki wpływają na szwedzką demokrację i politykę wewnętrzną.

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement