Minister zdrowia: “Zwycięstwem zaszczepienie całej populacji”

– Jeśli chodzi o podejście do pandemii, z panem premierem mamy bardzo podobne spojrzenie. Codziennie spotykamy się na RZZK i tam staramy się obaj tłumaczyć, że sytuacja, w której się znajdujemy, to sytuacja, w której trendy się zmieniają, ale cały czas mamy do czynienia z wyzwaniem i to wyzwaniem, którym nie jest w tej chwili wyłącznie zarządzaniem systemem opieki zdrowotnej, ale mamy też wyzwanie w postaci zarządzania emocjami społecznymi – mówił dzisiaj w TOK FM Adam Niedzielski, minister zdrowia, który tonował optymizm dot. mniejszej liczby zakażeń.

– Rzeczywiście oznaki różne, w tym też dotyczące zlecania badań przez lekarzy POZ, są pozytywne, ale to nie oznacza, że jesteśmy w strefie komfortu, bo nadal liczba zachorowań to rząd 10 tysięcy osób – dodał i przypomniał o szczepionkach.

– Zwycięstwem będzie zaszczepienie całej populacji i sprowadzenie pandemii do choroby, która jest w naszym otoczeniu, ale nie budzi naszego przerażenia i chaosu jak Covid w tej chwili – zaznaczył Niedzielski. Przypomnijmy, że minister zdrowia w ubiegłym tygodniu wypowiadał się, że należy zaszczepić “całą populację”.

REKLAMA/Advertisement