8 lutego 2023
Wydarzenia

Minister Wójcik: Bąkiewicz posłem? A dlaczego nie?

Minister bez teki Michał Wójcik gościł wczoraj w programie “Wieczór publicystów” telewizji News24. Zapytany o Marsz Niepodległości, oznajmił że jest on “bardzo potrzebny”.

– W tej chwili odbywa się w atmosferze spokoju. Zawsze taki był, natomiast były prowokacje w latach ubiegłych, kiedy próbowano alternatywę pewną stworzyć do tego marszu. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł. Bardzo dziękuję organizatorom tego marszu za to, że w ten sposób także budują patriotyzm, poczucie tożsamości, jedności w narodzie. Bardzo za to dziękuję. Przecież całymi rodzinami ludzie uczestniczą – dodał polityk Solidarnej Polski.

Zapytany, czy jego ugrupowanie mogłoby nawiązać szerszą współpracę ze środowiskiem Roberta Bąkiewicza, odpowiedział:

– Jeżeli ktoś jest patriotą, utożsamia się z naszym narodem, nie szkodzi naszemu narodowi, nie donosi na przykład w Brukseli na Polaków, to ja nie widzę żadnego problemu, żeby ktoś razem z nami był (…) Dlaczego pan Bąkiewicz ma być człowiekiem, który politycznie ma być marginalizowany? Stworzył coś wielkiego, coś dużego. (…) Ja nie widzę nic takiego, gdzie by pan Bąkiewicz gdzieś naruszał jakieś przepisy, robił coś złego. Dziękuję mu za to, że organizuje ten marsz. Uważam, że to jest bardzo dobra inicjatywa.

Gdy dziennikarz doprecyzował, zapytując czy minister wyobraża sobie prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości jako posła, odrzekł:

– A dlaczego nie?