Minister spraw wewnętrznych i administracji: Każdy głos oddany na Konfederację będzie zmarnowany

– Jeżeli komukolwiek z was, czy waszym znajomym chodziło po głowie, czy zastanawialiście się państwo, czy nie zdywersyfikować swojego poparcia dla prawicy, czy nie warto oddać głos na nich, to będzie to zmarnowanie głosu – powiedział dzisiaj na antenie Polskiego Radia24 minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który jest liderem listy PiS w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

– Każdy głos oddany na ludzi Korwina, na ludzi Winnickiego (…) będzie zmarnowaniem głosu i będą się z tego głosu cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą w Izraelu i wszędzie na świecie, (…) to skrajne ugrupowania, bazujące na pseudo patriotycznym nurcie. Jest to osłabianie szans na utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość (…) dzisiejsze głosowanie na Konfederację jest de facto wspieraniem Platformy Obywatelskiej – tłumaczył minister.

REKLAMA/Advertisement

Usiłował też przekonać słuchaczy, iż niesłuszne są oskarżenia (w tym ze strony właśnie Konfederacji) o spolegliwość wobec ustawy JUST (447) i roszczeń wobec Polski.

– Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, ani jedna złotówka nie popłynie do przedstawicieli środowisk żydowskich w Izraelu czy w Nowym Jorku. Są to żądania nieuprawnione – mówił.

REKLAMA/Advertisement

za: polskieradio24.pl

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement