Minister gospodarki morskiej: Zagrożenie ekologiczne poprzez budowę przekopu jest wyssane z palca

– Zagrożenie ekologiczne poprzez budowę przekopu jest wyssane z palca i jest wyłącznie politycznym oddziaływaniem w tym zakresie – powiedział w wywiadzie dla “Naszego Dziennika” minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

– W poprzednich miesiącach przygotowaliśmy szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. Mamy absolutną zgodność prawną – zarówno jeśli chodzi o prawo polskie, unijne, jak i chociażby wymogi, obostrzenia środowiskowe. Nie mamy żadnych powodów, żebyśmy musieli się wstrzymywać w tym zakresie. A w związku z tym, że komisarza nie było, to ta aktywność wydaje się w tym przypadku nadgorliwością, albo po raz kolejny mamy do czynienia z lobbystycznym działaniem Federacji Rosyjskiej.

REKLAMA/Advertisement

Ten ostatni wątek minister poruszał też przed miesiącem w TVP Info.

– Jestem przygotowany na to, że w dalszym ciągu będziemy mieli silne oddziaływanie Federacji Rosyjskiej przede wszystkim na Komisję Europejską w celu zablokowania tej inwestycji. To jest kluczowa inwestycja, jeśli chodzi o region kaliningradzki. Stajemy się liderem, a przede wszystkim uruchamiamy tereny, które nie miały żadnej szansy, aby funkcjonować gospodarczo. Dzisiaj ta część staje się bardzo atrakcyjna dla inwestorów i zaczynamy konkurencyjnie wygrywać w tym obszarze. Tej inwestycji nie można zablokować, bo nie ma ku temu żadnych podstaw – orzekł.

REKLAMA/Advertisement

Foto: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

za: “Nasz Dziennik”

REKLAMA/Advertisement