Minister dziękuje młodzieży za strajk klimatyczny. Protesty uczniów odbywały się w czasie lekcji …

–  Wasza obecność świadczy o wzrastającej świadomości oraz zaangażowaniu młodego pokolenia w ochronę środowiska. Nie tylko pokazujecie, jakie sprawy są dla Was istotne, ale też wskazujecie, na czym powinniśmy koncentrować nasze wysiłki, otwierając tym samym oczy społeczeństwu na sprawy zmian klimatu – czytamy w liście ministra Henryka Kowalczyka do młodzieży, która uczestniczyła w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym.

Przypomnijmy, że uczniowie wielu szkół w Polsce i na świecie protestowali namawiając polityków do zatrzymania zmian klimatycznych. Oczywiście, młodzież w tym czasie powinna być w szkole, ale jak widać nie przeszkadza to ministrowi Kowalczykowi, który wychwala tę inicjatywę.

REKLAMA/Advertisement

*********
(18+) LINK do nagrania z kamery zamachowca, który dokonał masakry w meczecie w Nowej Zelandii [WIDEO]
*********

– Drodzy Młodzi Przyjaciele! Serdecznie dziękuję za Wasz udział w dzisiejszym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym – pisze Kowalczyk i dodaje “cieszy mnie, że jestem świadkiem kształtowania się kolejnego pokolenia osób zaangażowanych, które chcą walczyć o lepszą przyszłość naszej planety”.

REKLAMA/Advertisement

– Wierzę, że wciąż będziecie poszukiwać rzetelnych informacji na temat zmian klimatycznych. Mam nadzieję, że Wasza dzisiejsza postawa to początek dalszych dobrych działań. Ich skutkiem niech będzie ograniczenie tych przyczyn zmian klimatycznych, których autorem jest człowiek – zaznaczył minister środowiska i po raz kolejny podziękował za “wysłanie nam tego ważnego przekazu”.

Postawa ministra środowiska Henryka Kowalczyka zdaje się być kompletnie kuriozalna. Po pierwsze, poparł on lekceważenie zajęć szkolnych, a po drugie osławione zmiany klimatu stały się już dawno orężem skrajnej lewicy do walki z paliwami kopalnymi, które – jak węgiel kamienny są podstawą polskiej gospodarki. Czy minister Kowalczyk przemyślał swój apel czy wprost popiera bohaterską walkę ze zmianami klimatycznymi?

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl