Minister Borys-Szopa: “Stopa bezrobocia na rekordowo niskim poziomie”

– Od dłuższego czasu rynek pracy znajduje się w bardzo dobrej kondycji, a stopa bezrobocia utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa i dodaje, że “zbliżamy się do granicy tzw. naturalnego bezrobocia”. W lipcu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu 5,2 proc. i spadła o 0,1 punktu procentowego w porównaniu z czerwcem.

– To wynik najlepszy od 28 lat. Cieszy nas fakt, że w rejestrach urzędów pracy figuruje coraz mniej osób bezrobotnych. Bardzo zależy nam na tym, żeby jak najwięcej Polaków miało pracę, a ich zarobki regularnie rosły – mówi minister.

REKLAMA/Advertisement

– Rynek pracy stabilizuje się. W kolejnych miesiącach dynamika spadku bezrobocia wyhamuje, ale szacujemy, że – u szczytu prac sezonowych – stopa bezrobocia utrzyma się na poziomie 5,2 proc. To bardzo dobry wynik. Cały czas mówimy o rekordowo niskim poziomie bezrobocia – zaznacza.

Według danych resortu kierowanego przez Borys-Szopę w końcu lipca liczba bezrobotnych wyniosła 869,3 tys. osób i jest to o 7,8 tys. mniej niż w w czerwcu. Spadek liczby osób bez pracy został odnotowany w 14 województwach, a zwłaszcza w lubuskim – o 2,9 proc., śląskim – 0 2,5 proc., a także w pomorskim i warmińsko-mazurskim – o 1,4 proc.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl