Milion wyświetleń w 4 godziny. Hołownia grzmi: “Zaczynamy mieć w Polsce pełzający zamach stanu!” [WIDEO]

– PiS prywatyzuje RP. PiS robi z niej sobie państwo prywatne swojego elektoratu. Ile jeszcze jako obywatele RP będziemy na to patrzeć? Czy nie wydaje się wam to nie tylko nielegalne, ale moralnie obrzydliwe? – mówi w niezwykle popularnym nagraniu, opublikowanym na Facebooku jeden z opozycyjnych kandydatów na prezydenta Szymon Hołownia.

To komentarz do dokonanych w nocy przez Sejm głosami posłów PiS zmian w kodeksie wyborczym.

REKLAMA/Advertisement

 – Czym przejmuje się PiS? Ano tym, żeby w środku nocy pod osłoną pakietu antykryzysowego wprowadzać do polskiego prawa niekonstytucyjne, nielegalne poprawki dotyczące zmian w prawie wyborczym, które mają tylko jeden cel: przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy. Nie ma w tym żadnego innego celu – stwierdził Hołownia. – Wiecie co oni zrobili?! Wprowadzili zmiany do prawa wyborczego, także żeby przeprowadzić te wybory 10 maja i żeby Andrzej Duda mógł zdecydowanie wygrać w I turze. Wybory nadal są nieuczciwe. Nie ma kampanii i zawodnicy nie mogą grać, nie mogą funkcjonować w normalnym trybie.

 – Czy chce być on zapamiętany przez historię jako tchórz, który bał się stanąć do normalnych uczciwych wyborów, w których mogli rywalizować uczciwie na równych warunkach wszyscy kandydaci? Czy chce być zapamiętany jako ten, który doszedł do władzy po trupach? – mówił o prezydencie.

REKLAMA/Advertisement

Poranny live Szymona 28.03.www.wspieraj.holownia2020.pl

Gepostet von Szymon Hołownia am Samstag, 28. März 2020

REKLAMA/Advertisement