Tysiące narodowców z całej Europy na wiecu zwołanym przez Salvini’ego w Mediolanie [WIDEO]

Matteo Salvini zwołał wczoraj wielki wiec europejskich nacjonalistów pod hasłem „Po pierwsze Włochy! W stronę Europy wspólnego rozsądku”, którzy zgromadzili się w pobliżu katedry w Mediolanie. Spotkanie to było kolejnym elementem planu stworzenia jednolitego frontu przed wyborami europejskimi. Stawili się na nim czołowi działacze ugrupowań wchodzących głównie w skład Europy Narodów i Wolności (Europe of Nations and Freedom, ENF), m.in. Marine Le Pen, Geert Wilders, Jörg Meuthen, przedstawiciele Estońskiej Konserwatywnej Partii Ludowej, Partii Finów, Duńskiej Partii Ludowej, Wolnościowej Partii Austrii.

– Wybory europejskie są referendum między życiem a śmiercią, między przeszłością a przyszłością, wolną Europą a państwem islamskim opartym na strachu – mówił na wiecu Salvini, który przywołał również myśli papieża Jana Pawła II, wzywając wyborców do „uwolnienia tego kontynentu od okupacji” (przez UE – przyp. red.).

REKLAMA/Advertisement

Włoch przypomniał o przypadającej w sobotę 99. rocznicy jego urodzin.

– Papież ten – przypominał Salvini – mówił o powołaniu Europy do braterstwa i solidarności i apelował do Europy, by odnalazła swe korzenie, a nie mówił o Turcji w Europie, bo Turcja nigdy w niej nie będzie.

REKLAMA/Advertisement

– Bardzo bym docenił udział Orbana, ale to jego decyzja. Jeśli chce, jest mile widziany przez nas wszystkich. Ale w obecnej sytuacji woli pozostać w EPP (Europejskiej Partii Ludowej – przyp. red.) – ogłosił Meuthen z Alternatywy dla Niemiec, ciepło wypowiadając się również o Nigelu Farage’u i jego Partii Brexitu.

– Mam nadzieję, że (Farage) też dołączy do tej grupy. Znam go całkiem dobrze, często o tym rozmawiałem. Ma takie samo stanowisko, że musimy walczyć razem o silną i jedną prawicową grupę. Szczere poglądy, naturalną reakcją byłoby dołączenie do naszej grupy. Zobaczymy – powiedział.

REKLAMA/Advertisement

Marine Le Pen wezwała do „pokojowej rewolucji”, by przywrócić w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego władzę narodom Europy i suwerennym państwom.

– Chcemy żyć w naszych krajach takimi, jakimi jesteśmy. We Francji jako Francuzi, we Włoszech jako Włosi… Dzisiaj podpisujemy akt założycielski europejskiej pokojowej rewolucji… 26 maja oddamy władzę ludziom. Nasz projekt to współpraca w Europie między wolnymi suwerennymi narodami, w Europie, która szanuje państwa… Naszym zadaniem jest teraz określić przyszłość Europy razem. Będzie to rewolucja zdrowego rozsądku w Europie – powiedziała francuska polityk.

Foto: TT/@MLP_officiel, FB/@salviniofficial

REKLAMA/Advertisement

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]