REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Migranci ukradli rybacką łódź na francuskim wybrzeżu i wylądowali w Wielkiej Brytanii

260

Brytyjska straż graniczna aresztowała 12 migrantów, którzy ukradli francuski trawler rybacki i po przemierzeniu kanału La Manche przybyli w rejon Dover.

Nielegalni imigranci, których narodowości są nieznane, włamało się na 12-metrową łódź w północno-francuskim porcie Boulogne-sur-mer w poniedziałkową noc. Francuska straż przybrzeżna o godzinie 21:30 czasu lokalnego zauważyła, że ​​trawler płynie “dziwaczną” trasą przez najbardziej ruchliwy szlak wodny świata. Lokalny ośrodek nadzoru i bezpieczeństwa w Cap Gris-Nez w departamencie Pas-de-Calais zadzwonił do właściciela statku, który potwierdził jej brak, a następnie skontaktował się z centrum koordynacji ratownictwa morskiego w Dover.

Ostrzeżeni o zbliżającym się przybyciu na wody Wielkiej Brytanii, funkcjonariusze straży granicznej aresztowali migrantów, gdy tylko dotarli do brzegu około godziny 1:00. Ich dokładny punkt lądowania w Wielkiej Brytanii nie jest jeszcze znany. Przylądek Gris-Nez znajduje się około 30 kilometrów od wybrzeża angielskiego.

Reklama / Advertisement

– Mówimy o niespotykanym trybie działania. Do tej pory widzieliśmy jedynie prowizoryczne statki próbujące przeprawy – powiedziała AFP rzeczniczka Ingrid Parrot.

Policja Kentu potwierdziła, że ​​miały miejsce aresztowania.

Według władz francuskich liczba operacji mających na celu aresztowanie lub uratowanie migrantów próbujących przekroczyć kanał La Manche z Francji niemal podwoiła się w 2018 r. w porównaniu do ubiegłego roku z 12 do 23. Francuska policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie kradzieży łodzi.

Reklama / Advertisement

za: francetvinfo.fr

Reklama / Advertisement