Migranci sforsowali słynne ogrodzenie na węgierskiej granicy. Padły strzały [WIDEO]

Jak pisaliśmy już wcześniej, Węgrzy od pewnego czasu ostrzegają, że po paru latach przerwy rośnie znów ciśnienie migracyjne na ich części zewnętrznej granicy UE. 

Około 60 migrantów w nocy z poniedziałku na wtorek podjęło próbę przebicia się przez ogrodzenie graniczne w Röszke – wsi położonej w południowej części kraju, w powiecie Segedyn, wchodzącego w skład komitatu Csongrád. Miejscowość znajduje się tuż przy granicy Węgier z Serbią. Policja oświadczyła potem na swojej stronie internetowej, że uzbrojony funkcjonariusz oddał trzy strzały z broni palnej, zanim patrole przybyły na miejsce zdarzenia.

Kanał telewizyjny o sprawach bieżących M1 podał, że niewielkiej liczbie migrantów udało się przekroczyć granicę. Policja zatrzymywała wszystkie pojazdy w punktach kontrolnych, gdy stało się jasne, że migranci rozeszli się we wszystkich kierunkach, powiedział korespondent M1. Dodał, że nielegalna próba przekroczenia granicy miała miejsce około godziny 5:30.  Dokonano czterech aresztowań, a obszar został zamknięty.

Minister spraw wewnętrznych, Sandor Pinter, powiedział po południu na konferencji prasowej, że system obrony granic działał prawidłowo podczas incydentu. Przyznał, że węgierskie władze dowiedziały się w zeszłym tygodniu, że grupy migrantów będą próbowały nielegalnie wtargnąć na Węgry w kilku punktach wzdłuż granicy. Dodał, że policja była w pełni przygotowana na próby i udaremniła je.

REKLAMA/Advertisement