Michalkiewicz: W co gra PIS w sprawie roszczeń? [WIDEO]

W tym tygodniu gościem Mediów Narodowych był red. Stanisław Michalkiewicz, który zabrał głos w sprawie Ustawy 447 i roszczeń żydowskich.

Redaktor Michalkiewicz stwierdził, że PiS póki mogło, starało się utrzymać sprawę roszczeń w tajemnicy przed opinią publiczną.

REKLAMA/Advertisement

– W tak zwanym międzyczasie zaszły pewne wydarzenia. Przede wszystkim ujawniona została notatka z rozmowy jaką 25. października ubiegłego roku odbył pan Yazdgerdi (…) z ambasadorem Chodorowiczem – skomentował publicysta.

Z notatki wynikało, że nie jest to pierwsza rozmowa obu panów. Yazdgerdi przedstawił stronie polskiej cały harmonogram działań związanych ze sformalizowaniem ustawy po jesiennych wyborach.

REKLAMA/Advertisement

Prowadzący program red. Jelonek zapytał Stanisława Michalkiewicza, czy ewentualna kapitulacja Prawa i Sprawiedliwości w sprawie roszczeń i Ustawy 447 równać się będzie początkowi końca PiSu?

– Tego nie wiem. Być może PiS ma tak zatwardziałych wyznawców, że nawet, jak ich zdrada okaże się oczywista, to Jarosław Kaczyński im wytłumaczy: “Słuchajcie, no inaczej nie mogliśmy postąpić. Musieliśmy was zdradzić bo wtedy zdradziłby was kto inny!” Myślę, że są ludzie, którzy w takie brednie uwierzą – odpowiedział Stanisław Michalkiewicz.

za: medianarodowe.com