Michalkiewicz: Podejrzewam zdradę rządzących w kwestii żądań żydowskich ws. majątkowych

Gościem Witolda Gadowskiego w “Poranku Radia Wnet” był Stanisław Michalkiewicz, który mówił na temat ustawy senatu USA nr 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today, JUST) o żydowskich roszczeniach wobec Polski.

– Jeżeli Amerykanie grożą nam pogorszeniem relacji z takiego jednak błahego powodu, to stawia to pod znakiem zapytania wiarygodności NATO – stwierdził m.in. publicysta. – O ile naprawdę chcą, byśmy odstąpili od powszechnie przyjmowanej (a wywodzącej się z prawa rzymskiego i również obowiązującej w USA) zasady przejmowania mienia bezspadkowego na rzecz skarbu państwa, to niech zaczną od siebie. Niech zwracają majątki Indianom, Hiszpanom, Rosjanom ….

REKLAMA/Advertisement

– 12 marca grupa amerykańskich Polonusów odwiedziła kilkaset biur amerykańskich parlamentarzystów – powiedział Michalkiewicz. – Ale ciekawa jest pewna prawidłowość, bo po wizycie ministra Magierowskiego, wśród części Polonii zaczęły się pojawiać wątpliwości, czy warto występować przeciw tej ustawie.

Następnie przyznał, że podejrzewa zdradę rządzących w kwestii żądań żydowskich ws. majątkowych. Wyjaśnienia MSZ ws. interpelacji posła Winnickiego w tej sprawie nazywa “najłagodniej można ją określić jako wymijającą”.

REKLAMA/Advertisement