Michalkiewicz: Spłacenie Żydów z reparacji od Niemiec to niebezpieczny pomysł [WIDEO]

Podczas jednego ze swoich rozlicznych spotkań Stanisław Michalkiewicz został zapytany o to czy w związku z roszczeniami wysuwanymi wobec Polski przez środowiska żydowskie nie warto ich spłacić z pieniędzy z reparacji wojennych od Niemiec.

Stanisław Michalkiewicz bardzo stanowczo wyraził się, że dla Polski taka deklaracja jest bardzo niebezpieczna.

REKLAMA/Advertisement

– Zwracam uwagę, że ani premier Beata Szydło, ani minister Waszczykowski [minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło – przy. red.] nigdy nie wystąpili z notą do rządu niemieckiego w tej sprawie. Tylko było bicie piany w mediach.

Dalej Michalkiewicz wyjaśnił dlaczego nie będzie możliwe uzyskanie czegokolwiek od Niemiec. Dalej w swoich rozważaniach Michalkiewicz zapytał retorycznie:

REKLAMA/Advertisement

– W jaki sposób Polska, która siedzi w niemieckiej kieszeni zamierza zmusić Niemcy, żeby zrobiły coś czego nie będą chciały zrobić?

– Ja nie wiedziałem kto wymyślił taką durnotę niebezpieczną? A to Kaczyński. Nie uwierzyłbym, że to on. Ale przeczytałem w wywiadzie jakiego udzielił.

REKLAMA/Advertisement

Michalkiewicz od razu wyjaśnił dlaczego to jest “niebezpieczny pomysł”:

– Z tych powodów o których tu mówię my żadnych reparacji od Niemiec nie uzyskamy. Natomiast Żydzi uzyskają od rządu polskiego to na czym im bardzo zależy – uznanie zasadności ich roszczeń. My powiemy, że “my wam zapłacimy, ale jak nam Niemcy dadzą”. Niemcy nam nic nie dadzą, ale Żydzi będą mieli uznanie zasadności ich roszczeń. Na czym im bardzo zależy.