Miało być ich mniej, a jest coraz więcej. Liczba nielegalnych imigrantów w Europie ciągle rośnie!

Dziennikarze niemieckiego tygodnika “Die Zeit” informują, że liczba nielegalnych imigrantów cały czas rośnie. Te doniesienia potwierdzają eksperci w niemieckim MSW, służbach i Komisji Europejskiej. Statystyki te wskazują, że liczba zagranicznych gości, którzy są poza trybem azylowym rośnie „z zawrotną prędkością”.

Co prawda szef niemieckiego MSW Horst Seehofer, jak pisze “Die Zeit” nie kryje zadowolenia” z powodu tego, że wedle statystyk resortu “wniosek o azyl złożyło 161 tys. osób – cztery i pół razy mniej niż w 2016 roku”.

REKLAMA/Advertisement

– Minister twierdzi, że rząd zrealizował swój cel – liczba imigrantów wykazuje tendencję spadkową i jest znacznie niższa od ustalonej w umowie koalicyjnej maksymalnej granicy 180 – 220 tys. – pisze tygodnik. Jednakże, dziennikarze “Die Zeit” piszą, że liczby te nie są “całą prawdą” i dalej nie wiadomo ilu imigrantów przybywa do Europy.

Cytują oni posła CDU Armina Schustera, który twierdzi, że “należy przyjrzeć się bliżej ludziom, którzy niepostrzeżenie dostali się do Unii Europejskiej i przebywają w niej nielegalnie”. Opinię tę potwierdzają liczni eksperci w MSW, służbach oraz Komisji Europejskiej.

REKLAMA/Advertisement

– Kto szuka pracy, ten nie ma zamiaru zostać w Bułgarii, Grecji czy Hiszpanii – pisze “Die Zeit”. Ponadto, liczba imigrantów z Afryki, którzy przyjechali do UE za pracą w latach 2011-2017 spadła o połowę. Według tygodnika, imigranci szukają innych dróg.

Franck Duevell z Niemieckiego Ośrodka Badań nad Integracją i Migracją mówi, że co roku liczba imigrantów przybywających drogą nielegalną zwiększa o się o kilkadziesiąt tysięcy.

– Ostatni wiarygodny szacunek pochodzi z roku 2009. Wówczas mowa była o 300 – 500 tys. nielegalnych. Ich liczba wzrosła, ale ciągle jeszcze nie przekroczyła miliona – mówi ekspert. “Die Zeit” zauważa, że Polska przoduje w wydawaniu zezwoleń dla pracowników spoza Unii Europejskiej i żaden kraj nie wydał gościom spoza UE tylu pozwoleń na pracę co nasz kraj-

– Rządzona przez prawicowo-populistyczny PiS Polska, która twardo odmówiła zgody na kwotowe przyjęcie uchodźców z Syrii, Afganistanu czy Erytrei, otworzyła szeroko drzwi dla wschodnich sąsiadów – pisze tygodnik. Ogromną część imigrantów stanowią Ukraińcy, ponad milion – 18,7 proc. gości przybyłych do UE. Z danych ministerstwa pracy wynika, że tylko w 2017 roku wystawiono 845 tys. wiz umożliwiających podjęcie pracy  oraz 192 500 zezwoleń na pracę.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement