Merkel atakuje przeciwników paktu imigracyjnego ONZ: Nacjonalizm w czystej postaci

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która rozpętała w lecie 2015 roku imigracyjny kryzys wpuszczając do Niemiec milion islamskich imigrantów, zaatakowała w czasie debaty budżetowej przeciwników paktu imigracyjnego ONZ, który nie jest akceptowany przez wielu członków jej macierzystej partii – CDU, zarzucając im nacjonalizm.

– Ten pakt w sprawie migracji, tak samo jak pakt w sprawie uchodźców, jest właściwą próbą odpowiedzi w kwestii rozwiązywania globalnych problemów także na płaszczyźnie międzynarodowej i przy wspólnym udziale – mówiła.

Według niej, ci, którzy chcą rozwiązywać problem imigracji sami, bez udziału ONZ chcą myśleć tylko o sobie i swoich krajach i zarzuciła im nacjonalizm: “To nacjonalizm w najczystszej postaci” – mówiła. Merkel, próbując przekonać przeciwników imigracji, uderzała w humanitarne tony:

– Chcemy, by wtedy, gdy w Katarze wznoszone są stadiony, zatrudnieni tam robotnicy budowlani byli traktowani rozsądnie, by nie byli wykorzystywani, byśmy nie mieli do czynienia z pracą dzieci – zaznaczała.

Wczoraj polski rząd zdecydował, że Polska nie będzie popierać “Globalnego porozumienia na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji”, które ma być przyjęte w dniach 10. i 11. grudnia w Marrakeszu w Maroku. Powodem takiej decyzji był fakt, że pakt “nie spełnił postulatów Polski dotyczących potwierdzenia odpowiednio silnych gwarancji suwerennego prawa do decydowania o tym, kogo państwa przyjmują na swoim terytorium oraz rozróżnienia migracji legalnej i nielegalnej”.

za: niezalezna.pl

REKLAMA/Advertisement