Mec. Janas: “Patriotyzm powinien pielęgnować rozwiązania ekonomiczne, które zapewnią rozwój Ojczyzny” [WIDEO]

Towarzystwo Ekonomistów i Przedsiębiorców im. Juliana Dunajewskiego z dniem 26 września br. zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Jego pierwszy zjazd ma odbyć się jeszcze przed końcem roku.

Mec. Jacek Janas, którego teksty gościły nieraz na naszym portalu a który wybrany został na prezesa zarządu Towarzystwa, wziął w sobotę udział w debacie na temat współczesnej roli patriotyzmu. Była ona częścią Festiwalu Książki Narodowej, który w dniach 27 do 29 września 2019 roku w Poznaniu, zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół”.

REKLAMA/Advertisement

– Patriotyzm to również patrzenie w przód. Patriotyzm nie jest żadnym kierunkiem ideologicznym, społecznym czy politycznym. To własne przeświadczenie człowieka o konieczności miłości do Ojczyzny. Różnie ten patriotyzm definiujemy ale kluczowe jest pojęcie Ojczyzny. Pielęgnujemy przeszłość, kulturę. Dbamy o to, by mieć dla niej miejsce, miejsce w którym żyjemy ale musimy dbać też o przyszłość. W ujęciu ekonomicznym, moim zdaniem, powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze to, by Ojczyzna się rozwijała. Dlatego odpowiednie wybory co do rozwiązań ekonomicznych w państwie są bardzo istotne – stwierdził mec. Janas.

– Rozwój Ojczyzny zależy przede wszystkim od naszego rozwoju, nas jako jednostek. Patriotyzm powinien pielęgnować rozwiązania ekonomiczne, które zapewnią rozwój Ojczyzny – dodał.

REKLAMA/Advertisement