Matury pod specjalnym nadzorem policji. To efekt fałszywych alarmów bombowych

Dzisiejszej nocy trwała akcja policji, która ma uchronić placówki przed sytuacjami z ostatnich dwóch dni, kiedy mieliśmy do czynienia z falą fałszywych alarmów bombowych. Z tego powodu funkcjonariusze pilnować będą szkół do rana, aby nikt niepowołany nie dostał się na ich teren.

– Policjanci chcą w ten sposób wesprzeć zarówno uczniów, jak i dyrektorów szkół, aby następnego dnia, kiedy przyjdą na egzaminy maturalne, mogli się czuć bezpiecznie – poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka w rozmowie z RMF 24. W nocy szkół pilnowało 6 tysięcy policjantów i oficerów straży granicznej.

Patrole pełnią swoje obowiązki wewnątrz i na zewnątrz szkół, aby uniemożliwić potencjalnym intruzom wejście do środka. Nie są to jednak jedyne działania i przy Komendzie Głównej stworzono specjalny zespół koordynowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ma on zajmować się wszelkimi wiadomościami o ewentualnych alarmach, które prawdopodobnie i dzisiaj trafią na skrzynki mailowe szkół.

Według RMF 24 za tymi działaniami może stać międzynarodowa grupa, która operuje w tzw. Darknecie, gdzie jest o wiele łatwiej ukryć swoją tożsamość niż w “normalnym” Internecie. Na ich ślad natrafiono już 2 maja.

– Wiadomo, że grupa miała 4 szablony korespondencji elektronicznej, które z serwerów z praktycznie całego świata trafiały do dyrektorów szkół w Polsce – czytamy na portalu, a policjanci spodziewają się, że ewentualne wiadomości, które mają dzisiaj trafić do szkół są już rozesłane.

za: fakt.pl

REKLAMA/Advertisement