Matteo Salvini ostrzega rząd: Włosi mogą się zbuntować. Kilka oznak już jest!

Lider Ligi, senator Matteo Salvini ostrzegł, że bez znacznego pakietu pomocy gospodarczej w wysokości co najmniej 100 miliardów euro, aby przeciwdziałać ekonomicznym skutkom koronawirusa, Włosi mogą się zbuntować.

Były wicepremier ostrzegł centrolewicowy rząd koalicyjny pod przewodnictwem Giuseppe Conte’go, że obecna cierpliwość współobywateli, akceptujących konieczność domowej kwarantanny, może szybko przerodzić się w gniew, jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie środki.

– Kilka oznak już jest. Ludzie zachowują się w wyjątkowy sposób; wymagaj jednak gwarancji – powiedział Salvini.

Były minister spraw wewnętrznych dodał, że rozmawiał z wieloma osobami, od właścicieli małych firm po pracowników. Powiedzieli mu, że są “gotowi do poświęceń”, ale chcą od rządu zapewnienia, że zostaną objęci ochroną ekonomiczną, donosi “Il Giornale”.

– Dlatego konieczne jest natychmiastowe działanie – powiedział Salvini, zauważając że pieniądze są potrzebne teraz, a nie za kilka tygodni lub miesięcy, kiedy gniew może osiągnąć temperaturę wrzenia.

Senator Salvini uprzednio zarzucił rządowi, że nie powstrzymał rozprzestrzeniania się wirusa we wczesnej fazie pandemii, mówiąc że nie zrobiono wystarczająco dużo, aby powstrzymać ludzi przybywających do kraju z tą chorobą. Kiedy pandemia zaczęła się nasilać, Salvini posunął się nawet do zaoferowania udziału w rządzie jedności narodowej, aby pomóc w walce z koronawirusem – ale oferta została odrzucona.

REKLAMA/Advertisement

Wg najnowszych informacji, w Italii zachorowało ponad 80 tysięcy osób. Ponad 8 tysięcy zmarło a 10 tysięcy wyzdrowiało.