Matka Kurka o Owsiaku: “Trzeba być ostatnim bydlakiem….”

– Żądam od proaborcyjnych Owsiaka i Wyborczej, aby się odczepili od mojego dziecka! Hipokryci! Gdyby stosować Waszą ideologie z czarnych marszów moje dziecko by się nigdy nie urodziło! – napisał na Twitterze wiceminister Patryk Jaki.

To komentarz do słów Jerzego Owsiaka, który poradził mu, żeby “wyluzował” bo WOŚP gra również dla jego dziecka.

Dziś w programie “Kawa na ławę” w TVN24 Jaki stwierdził, że nie jest zwolennikiem WOŚP, bo “pieniądze ze zbiórki idą też na organizację Woodstock, gdzie promuje się politykę śmierci, między innymi aborcję dzieci chorych na Downa”.

– Mówienie takich słów, że WOŚP promuje “cywilizację śmierci” to może u pana na osiedlu, wśród bloków. Powtarzam panu jeszcze raz: nie warto wymachiwać serduszkiem, ale warto wesprzeć WOŚP. Te pieniądze mogą do Pana wrócić. Do Pana i polskiej służby zdrowia – odpowiedział z kolei Jakiemu Owsiak.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj po południu, Owsiak zapowiedział, że w imieniu swojej Fundacji, będzie domagał się przeprosin ze strony Jakiego.

– Uraził pan setki tysięcy osób, które zaangażowały się w tegoroczny finał, mający na celu pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków – stwierdził, dodając iż takie słowa “nigdy nie powinny paść z ust człowieka, który reprezentuje ważny, państwowy urząd, mający w nazwie słowo sprawiedliwość. To, co pan zrobił, nie ma ze sprawiedliwością nic wspólnego”.

Do dyskusji włączył się Piotr Wielgucki, znany również jako Matka Kurka, bloger który od dłuższego czasu pisze o tym, że wokół zbiórek na Orkiestrę jest pełno nieprawidłowości. Na koncie Twitterowym swojej strony kontrowersje.net napisał:

– Trzeba być ostatnim bydlakiem, żeby Ojcu wychowującemu dziecko z zespołem Downa, robić taką jazdę, jaką robi sekta WOŚP i jej przybudówki. I powiem wprost, jako ojciec, że nie wiem, czy na miejscu @PatrykJaki dałbym radę.

Krótko potem napisał kolejny post:

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement