REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Co dalej z Marszem Niepodległości? R. Bąkiewicz: Prowadzimy rozmowy ze stroną państwową

1148

Zamieszanie w związku z Marszem Niepodległości po organizacji jego zakazu przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz i odrzuceniu tej decyzji przez sąd wydawało się nie mieć końca. Tymczasem, jak poinformował na swoim Twitterze Robert Bąkiewicz – prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, organizatorzy podjęli rozmowy z rządem.

Po decyzji warszawskiego sądu, doszło do sytuacji, w której odbywać się miały dwa marsze – jeden tradycyjny, a drugi organizowany przez władze. Jednakże, organizatorzy Marszu Niepodległości potwierdzają, że prowadzą negocjacje z rządem w tej sprawie:

– Na wiele pojawiających się pytań, potwierdzam że ze względu na wizerunek naszej Ojczyzny prowadzimy rozmowy ze stroną państwową. Chcemy aby 11.11 był świętem wszystkich patriotów – czytamy we wpisie Roberta Bąkiewicza.

Reklama / Advertisement

Również Tomasz Kalinowski – jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, napisał na Twitterze komunikat w podobnym tonie.

– OFICJALNIE. Zostały wznowione rozmowy negocjacyjne z kancelarią premiera i MON. Polska to rzecz święta – tego się trzymajmy – czytamy.

za: wPolityce.pl

Reklama / Advertisement