REKLAMA/Advertisement

Marsz Życia Polaków i Polonii przeszedł przez Oświęcim [WIDEO]

844

Kilka tysięcy osób, nie tylko z Polski, ale i wielu innych krajów świata stawiło się dzisiaj na wezwanie Witolda Gadowskego, który poprowadził przez Oświęcim na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego I Marsz Życia Polonii i Polaków.

Na miejscu obecna była również ekipa Mediów Narodowych.

REKLAMA/Advertisement

– Marsz jest piękny. Są Polacy z całego świata, od Australii przez Nową Zelandię, Papuę, Stany Zjednoczone, Cypr, Skandynawię, Europę Zachodnią, całą Polskę. Jestem wzruszony, bo to jest Polska – mówił na trasie marszu red. Gadowski w rozmowie z reporterem Mediów Narodowych, Michałem Jelonkiem. – Przecież media o tym nie mówiły, przecież nikt nie werbował. Ci ludzie przyjechali, ponosili trudy, podróżowali nieraz po 50 godzin by dołączyć do tej wspólnoty.

– W ogóle nie dbamy o naszą pamięć i naszą historię. To z kolei wynika z braku w nas odwagi oraz swoistego poświęcenia dla dobra ojczyzny. Ilu Polaków potrafi za darmo, z potrzeby serca poświęcić czas na dbanie o dobre imię Rzeczypospolitej? Ilu z nas w ogóle widzi potrzebę walki o prawdę? Jeden procent? Trzy procent? Pięć procent? A co z pozostałymi? Postanowiłem chociaż trochę zmienić ten stan rzeczy i pokazać, że możemy go przezwyciężyć. Marsz Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu to odpowiedź na polityczne, medialne, kulturowe zaniedbania w tej sprawie. Ani politycy, ani inni działacze nie będą podejmować tego typu działań, bo są zbyt wyrachowani – powiedział.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement