Mandat poselski zdobyła Iwona Hartwich, która ma zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 r.

Iwona Hartwich, która na przełomie marca i kwietnia 2018 r. była jedną z liderek strajku w Sejmie, prowadzonego przez rodziców rodziców domagających się podniesienia wartości świadczeń pielęgnacyjnych a polegającego na okupacji korytarza w Sejmie, uzyskała mandat posła na Sejm IX kadencji z list Koalicji Obywatelskiej. Uzyskała trzeci wynik w Toruniu, głosowało na nią 10,8 tysiąca osób.

Poseł-elekt, jej niepełnosprawny syn Jakub Hartwich i Aneta Rzepka mają za swoją akcję zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 r.

REKLAMA/Advertisement

Dzisiaj o jej sprawie przypomina, w związku z uzyskaniem mandatu, TVN24.

– Mam taką nadzieję, że już jako poseł z mandatem będę mogła wejść do Sejmu. Nie może być tak, że zamyka nam się usta i mamy nie mówić o naszych problemach – powiedziała w rozmowie z tą stacją. – Mało tego, oczywiście będę zabiegała o to, żeby osoby, które protestowały i które ten zakaz również mają, żeby ten zakaz został zniesiony.

REKLAMA/Advertisement

Hartwich zapowiedziała, że wystąpi do władz Sejmu z prośbą o uchylenie zakazu. Trudno sobie wyobrazić sytuację, by jej odmówiono. Jest to jednak ciekawy przypadek w polskim parlamentaryzmie.

za: tvn24.pl

REKLAMA/Advertisement