REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Mamuka K. – oprawca młodej łodzianki wraca do Polski. Ekstradycja w przyszłym tygodniu.

402

Morderca 28-letniej Pauliny z Łodzi został zatrzymany podczas wspólnej akcji policjantów z tego miasta, przy wsparciu policji ukraińskiej oraz pomocy oficerów łącznikowych na Ukrainie i w Gruzji 1 listopada ub.r. na jednej z ulic Kijowa.

Ukraiński sąd aresztował wtedy tymczasowo Mamukę K. – pracującego w Łodzi imigranta z Gruzji. Od tego czasu trwała procedura ekstradycyjna – w połowie listopada prokuratura zwróciła się do Ukraińców o wydanie podejrzanego. W końcu ma on trafić do Polski.

– 26 marca sąd na Ukrainie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na wydanie Polsce obywatela Gruzji Mamuki K. Z naszych informacji wynika, że decyzja sądu była tłumaczona na język gruziński. Czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Po uprawomocnieniu sie decyzji podejrzany zostanie przetransportowany do Polski – powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania.

Reklama / Advertisement

Portal informuje, że Gruzin zostanie przywieziony po weekendzie. Wyjaśnia też powody tak długiego oczekiwania na ekstradycję.

– Jedna wersja mówi o tym, że czasochłonna była wymiana dokumentów między resortami sprawiedliwości Polski i Ukrainy. Druga, że ukraińskie służby przetrzymując gruzińskiego obywatela próbowały coś ugrać w relacjach ze służbami Gruzji – czytamy na Wirtualnej Polsce.

za: wp.pl

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement